photo

Tour de GZM

I Ultramaraton Rowerowy dookoła

Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii

200 lub 390 km

14 – 16 czerwca 2024 r.

14-06-2024

Pisze się historia... Za chwilę rusza I Ultramaraton Rowerowy dookoła Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii. Dziś o 20:00 startuje trasa 390 km (dla przypomnienia to tyle ile z Katowic do Wiednia). W sobotę o 8:00 rusza trasa 200 km. Śledzić poczynania naszych śmiałków możemy na żywo dzięki nadajnikom GPS, w które zostali wyposażeni. Poniżej linki do podglądu trasy.

Trasa 200 km
Trasa 390

08-06-2024

Zapraszamy do lektury komunikatów technicznych a propos tras na naszym Maratonie. Ważna publikacja dla wszystkich startujących. Przypominamy również, że zapisy internetowe przyjmujemy do niedzieli – 9 czerwca. Później już tylko w dniu imprezy, w bazie zawodów.

Komunikat techniczny trasa 200 km

Komunikat techniczny trasa 390 km

03-06-2024

Zapraszamy do kolejnej galerii z objazdu tras. Dwa i pół dnia w słońcu, półtora dnia z mniej lub bardziej utrudniającymi jazdę opadami atmosferycznymi... Jak będzie 15 czerwca? Oczywiście słonecznie! Pamiętajcie, że internetowe zapisy przyjmujemy do niedzieli – 9 czerwca.

photophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophoto

29-05-2024

Objeżdżamy trasy. Takie widoczki będzie można zobaczyć po drodze. Poza urządzeniem do nawigacji nie zapomnijcie zabrać aparatu fotograficznego :).

photophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophoto

20-05-2024

Zapraszamy do zapoznania się z trasami naszego Maratonu Rowerowego.
Na trasie 200 km, szutru, leśnych ścieżek czyt. „nie asfaltu” mamy 40 %. Na dystansie 390 km, jest jeszcze lepiej, 54 % to „nie asfalty”. Ale zaznaczamy: póki co to projekty. Jak objedziemy wszystko, na kilka dni przed imprezą udostępnimy startującym finalnego tracka. Stay tuned :)

Trasa 200 km
Trasa 390 km

photophoto

13-05-2024

Info o noclegach na naszej imprezie.

Dla trasy 200 km, mamy dwa noclegi z których możecie skorzystać: Noc z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. To "oferta" dla osób przyjeżdżających do nas z daleka. Można spędzić fajny wieczór przed imprezą, ale przede wszystkim zostać na kolejna noc po powrocie na metę wydarzenia. Przypominamy: start trasy 200 km w sobotę, 15 czerwca o godz. 8:00. Limit czasu do niedzieli, 16 czerwca do 04:00 (noc z soboty na niedzielę).

Dla uczestników trasy 390 km, mamy dwa miejsca noclegowe:
- jeden na trasie, ok. 300 km. Będzie tam dowieziony Wasz depozyt, rzeczy do ew. spędzenia nocy, ubranie na zmianę, cokolwiek nam zostawicie w bazie imprezy do przewiezienia,
- drugi nocleg w bazie imprezy z soboty na niedzielę. Jeśli ktoś skończy maraton w sobotę wieczorem, w nocy, od razu po ciepłym posiłku, prysznicu może się położyć na kilka godzin, aby wypocząć przed powrotem do domu.
Start trasy 390 km w piątek, 14 czerwca o godz. 20:00. Limit czasu do niedzieli, do godz. 12:00 w południe.

photo

03-05-2024

Jak tam Wasza majówka? Pogoda dopisuje, mamy nadzieję, że kręcicie km i szlifujecie formę na naszą imprezę :). A my tymczasem przedstawiamy kolejnego partnera naszego Ultramaratonu. To Biuro Podróży Index. Biuro to ufundowało podwójne zaproszenie na wycieczkę typu Express do wyboru: do Pragi, Wiednia, Budapesztu. Wycieczkę rozlosujemy wśród wszystkich startujących.

photo

25-04-2024

Za dwa miesiące wakacje. Jeśli myślicie o uzupełnieniu sprzętu turystyczno – sportowego, to mamy dla Was świetną informację. Fjord Nansen został partnerem naszego wydarzenia i zaproponował 30 % rabat na swój sprzęt (śpiwory objęte niższym rabatem). Można taniej zakupić namioty, odzież, akcesoria (kubki termiczne, mapniki, termosy). Wszystko na tej stronie

photo

13-04-2024

Dzień dobry/cześć.
Rozpoczynamy przygotowania do I Ultramaratonu Rowerowego po naszej Metropolii. Impreza odbędzie się w połowie czerwca (krótkie noce/długi dni), na dwóch dystansach 200 oraz 390 km. Na trasach zobaczycie najatrakcyjniejsze miejsca naszego regionu, łamiące stereotypowe myślenie o tym obszarze jako miejscu li tylko zurbanizowanym/uprzemysłowionym... W miarę postępów przy budowie trasy, tutaj będziemy wrzucać zdjęcia, informacje o jej przebiegu. Aby być na bieżąco, zapraszamy również do polubienia naszego Facebooka.

Czy cokolwiek wiadomo już teraz o trasach? Dlaczego 390 km, a nie równe 400? Odpowiedź na te pytania w zakładce „trasy”. A kto to w ogóle organizuje? Czy można nam zaufać? Tutaj zapraszamy do lektury zakładki „o nas”.

I na koniec, już po przeglądnięciu całej strony. Serdecznie zapraszamy do zapisów :).
Zespół I Ultramaraton Rowerowy dookoła Górnośkąsko – Zagłębiowskiej Metropolii

photo

Organizatorzy

---------------------

Partnerzy